Lawyeria Lite - en to sv translation catalogue (162 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Lawyeria Lite is a free Lawyer WordPress Theme, super clean corporate and fully responsive design.It works for any small business, especially attorney business and law firm. Can be used to build a lawyer website or any small business site, the responsive homepage contact form along with the email/phone highly visible generate a great conversion rate. You can get free support in https://themeisle.com/forums/forum/lawyeria-lite/ and check the demo at http://themeisle.com/demo/?theme=Lawyeria%20Lite
sv: Lawyeria Lite är ett gratis juristtema för WordPress, med ett rent företagsutseende och fullt responsiv desing. Det fungerar perfekt för mindre företag, speciellt jurister och advokatbyråer. Det kan användas för att bygga webbplatser för advokater och mindre företag, det responsiva kontaktformuläret på startsidan tillsammans med väl synliga kontaktuppgifter ger en bra omvandlingsfrekvens. Du kan få fri support på https://themeisle.com/forums/forum/lawyeria-lite/ och se en demo på http://themeisle.com/demo/?theme=Lawyeria%20Lite

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sv: Uppdaterar tillägget %1$s (%2$d/%3$d)

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
sv: Inga tillägg valdes för installation. Inga åtgärder vidtogs.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
sv: Inga tillägg valdes för uppdatering. Inga åtgärder vidtogs.

en: No plugins are available to be installed at this time.
sv: Inga tillägg finns tillgängliga för installation just nu.

en: No plugins are available to be updated at this time.
sv: Inga tillägg finns tillgängliga för uppdatering just nu.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
sv: Inga tillägg valdes för aktivering. Inga åtgärder vidtogs.

en: No plugins are available to be activated at this time.
sv: Inga tillägg finns tillgängliga för aktivering just nu.

[ctx: %2$s = plugin name in screen reader markup]
en: Install %2$s
sv: Installera %2$s

[ctx: %2$s = plugin name in screen reader markup]
en: Update %2$s
sv: Uppdatera %2$s

[ctx: %2$s = plugin name in screen reader markup]
en: Activate %2$s
sv: Aktivera %2$s

en: Upgrade message from the plugin author:
sv: Uppdateringsmeddelande från tilläggets skapare:

en: Update
sv: Uppdatera

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
sv[0]: Att installera <span class="count">(%s)</span>
sv[1]: Att installera <span class="count">(%s)</span>

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
sv[0]: Uppdatering tillgänglig <span class="count">(%s)</span>
sv[1]: Uppdateringar tillgängliga <span class="count">(%s)</span>

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
sv[0]: Att aktivera <span class="count">(%s)</span>
sv[1]: Att aktivera <span class="count">(%s)</span>

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
sv: okänt

en: Installed version:
sv: Installerad version:

en: Minimum required version:
sv: Minsta version som krävs:

en: Available version:
sv: Tillgänglig version:

en: No plugins to install, update or activate. <a href="%1$s">Return to the Dashboard</a>
sv: Inga tillägg att installera, uppdatera eller aktivera. <a href="%1$s">Tillbaka till adminpanelen</a>

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
sv: Ingen åtgärd vidtagen. Tillägget %1$s var redan aktiverat.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
sv: Tillägget aktiverades inte. En nyare version av %s behövs för det här temat. Vänligen uppdatera tillägget.

en: Please contact the administrator of this site for help.
sv: Vänligen kontakta administratören för den här webbplatsen för att få hjälp.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
sv: Det här tillägget måste uppdateras för att vara kompatibelt med ditt tema.

en: Update Required
sv: Uppdatering krävs

en: Set the parent_slug config variable instead.
sv: Sätt konfigurationsvariabeln för paret_slug istället.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
sv: Fjärrpaketet för tillägget innehåller inte någon katalog med begärda namn, den gick inte att döpa om.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
sv: Vänligen kontakta tilläggets skapare och be dem att paketera sitt tillägg i enlighet med WordPress riktlinjer.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
sv: Fjärrpaketet av tillägget innehåller mer än en fil, men filerna har inte placerats i nödvändig katalog.

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
sv: och

en: External Source
sv: Extern källa

en: Active
sv: Aktiverat

en: Required Update not Available
sv: Ingen obligatoriskt uppdatering tillgänglig

en: Requires Update
sv: Kräver uppdatering

en: Update recommended
sv: Uppdatering rekommenderas

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sv[0]: Alla <span class="count">(%s)</span>
sv[1]: Alla <span class="count">(%s)</span>

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %1$s plugin. | Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %1$s plugins.
sv[0]: Ledsen, du saknar behörighet för att installera tillägget %s.
sv[1]: Ledsen, du saknar behörighet för att installera tilläggen %s.

en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
sv[0]: Det finns en uppdatering tillgänglig för: %1$s.
sv[1]: Det finns uppdateringar tillgänglig för följande tillägg: %1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %1$s plugin. | Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %1$s plugins.
sv[0]: Ledsen, du saknar behörighet för att uppdatera tillägget %1$s.
sv[1]: Ledsen, du saknar behörighet för att uppdatera tilläggen %1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %1$s plugin. | Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %1$s plugins.
sv[0]: Ledsen, du saknar behörighet för att aktivera tillägget %s.
sv[1]: Ledsen, du saknar behörighet för att aktivera tilläggen %s.

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
sv[0]: Påbörja uppdatering av tillägg
sv[1]: Påbörja uppdatering av tillägg

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
sv[0]: Påbörja uppdatering av tillägg
sv[1]: Påbörja uppdatering av tillägg

en: Return to the dashboard
sv: Tillbaka till adminpanelen

en: Pages:
sv: Sidor:

en: View PRO version
sv: Visa PRO-version

en: Leave a review ( it will help us )
sv: Lämna ett omdöme (det hjälper oss)

note: #-#-#-#-#  lawyeria-lite.pot (Lawyeria Lite 1.1.6)  #-#-#-#-# Template Name of the plugin/theme
en: Blog
sv: Blogg

en: 404 - Title:
sv: 404 - Rubrik:

en: 404 - Content
sv: 404 - Innehåll

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Subheader Title:
sv: Rubrik, sekundärt sidhuvud:

en: Subheader Content:
sv: Innehåll, sekundärt sidhuvud:

en: Quote:
sv: Citat:

en: Subheader Background:
sv: Bakgrund, sekundärt sidhuvud:

en: Box (first) - Icon:
sv: Box (ett) - Ikon:

en: Box (first) - Title:
sv: Box (ett) - Rubrik:

en: Go to Appearance - Customize, to add content.
sv: Gå till Utseende - Anpassa för att lägga till innehåll.

en: Box (first) - Content:
sv: Box (första) - Innehåll:

en: Box (two) - Icon:
sv: Box (ett) - Ikon:

en: Box (two) - Title:
sv: Box (två) - Rubrik:

en: Box (two) - Content:
sv: Box (two) - Innehåll:

en: Box (three) - Icon:
sv: Box (tre) - Ikon:

en: Box (three) - Title:
sv: Box (tre) - Rubrik:

en: Box (three) - Content:
sv: Box (three) - Innehåll:

en: The Content - Image:
sv: Innehåll - Bild:

en: The Content - Title:
sv: Innehåll - Rubrik:

en: The Content - Content:
sv: Innehåll - Innehåll:

en: Frontpage widgets
sv: Widgets för startsida

en:  Check out the <a href="https://themeisle.com/themes/lawyeria-attorney-lawyer-wordpress-theme/" target="_blank" style="color:red;">PRO version</a> <br>for custom widgets like "Practice Area", "Our Lawyers" and "Testimonials"!
sv:  Kolla in <a href="https://themeisle.com/themes/lawyeria-attorney-lawyer-wordpress-theme/" target="_blank" style="color:red;">PRO-versionen</a><br>för anpassade widgets som "Verksamhetsområde", "Våra advokater" och "Kundreferenser"!

en: 404 Page
sv: 404-sida

en: 404 Error
sv: 404-fel

en: Contact us now
sv: Kontakta oss nu

en: Contact Title:
sv: Rubrik för kontakt:

en: Contact telephone:
sv: Kontakttelefon:

en: Front Page
sv: Startsida

en: ThemeIsle theme notes
sv: ThemeIsle temanoteringar

en: Thank you for being part of this! We've spent almost 6 months building ThemeIsle without really knowing if anyone will ever use a theme or not, so we're very grateful that you've decided to work with us. Wanna <a href="http://themeisle.com/contact/" target="_blank">say hi</a>?
    		<br/><br/> <a href="http://demo.themeisle.com/lawyeria-lite/" target="_blank"> View Theme Demo</a> | 
    		<a href="http://themeisle.com/forums/forum/lawyeria-lite" target="_blank">Get theme support</a><br/><br/><a href="http://themeisle.com/documentation-lawyeria-lite" target="_blank">Documentation</a><br><br><a href="https://themeisle.com/themes/lawyeria-attorney-lawyer-wordpress-theme/" target="_blank" style="color:red;">Upgrade to PRO</a>
sv: Tack för att du är en del av det här! Vi spenderade närmare 6 månader med att skapa ThemeIsle utan att veta om någon skulle använda våra teman eller inte, så vi är väldigt tacksamma att du valt att arbeta med oss. Vill du <a href="http://themeisle.com/contact/" target="_blank">säga hej</a>?
    		<br/><br/> <a href="http://demo.themeisle.com/lawyeria-lite/" target="_blank">Visa demo för tema</a> | 
    		<a href="http://themeisle.com/forums/forum/lawyeria-lite" target="_blank">Få support för temat</a><br/><br/><a href="http://themeisle.com/documentation-lawyeria-lite" target="_blank">Dokumentation</a><br><br><a href="https://themeisle.com/themes/lawyeria-attorney-lawyer-wordpress-theme/" target="_blank" style="color:red;">Uppgradera till PRO</a>

en: Unlimited colors
sv: Obegränsat med färger

en:  Check out the <a href="https://themeisle.com/themes/lawyeria-attorney-lawyer-wordpress-theme/" target="_blank" style="color:red;">PRO version</a> <br>for full control over the color scheme !
sv: Kolla in <a href="https://themeisle.com/themes/lawyeria-attorney-lawyer-wordpress-theme/" target="_blank" style="color:red;">PRO-versionen</a><br>för full kontroll över färgschemat!

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Open Menu
sv: Öppna meny

en: Page %s
sv: Sida %s

en: All plugins installed and activated successfully. %s
sv: Alla tillägg installerades och aktiverades utan problem. %s

en: Something went wrong with the plugin API.
sv: Något gick fel med tilläggets API.

en: Your comment is awaiting moderation.
sv: Din kommentar inväntar granskning.

en: Edit
sv: Redigera

en: %1$s at %2$s
sv: %1$s kl. %2$s

en: (Edit)
sv: (Redigera)

en: General Sidebar
sv: Allmän sidopanel

en: Use this sidebar to display widgets in your website, including posts and pages.
sv: Använd den här sidopanelen för att visa widgets på din webbplats, inkluderas på i inlägg och på sidor.

en: Footer Sidebar
sv: Widgetfält för sidfot

en: In this sidebar you cand add max. three widgets.
sv: I det här fältet kan du lägga till max tre widgets.

en: This menu will appear in header.
sv: Den här menyn visas i sidhuvudet.

en: Leave a comment to %s
sv: Lämna en kommentar till %s

en: The sidebar is not active.
sv: Den här sidopanelen är inte aktiv.

en: powered by
sv: drivs med

en: Leave a comment
sv: Lämna en kommentar

en: Submit
sv: Skicka

en: Comments are closed.
sv: Kommentarer inaktiverade.

en: Newer Comments &rarr;
sv: Nyare kommentarer &rarr;

en: &larr; Older Comments
sv: &larr; Äldre kommentarer

en: Comment navigation
sv: Kommentarsnavigering

en: Leave a Comment
sv: Lämna en kommentar

en: One Comment | %1$s Comments
sv[0]: En kommentar
sv[1]: %1$s kommentarer

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sv: Installerar tillägg %1$s (%2$d/%3$d)

en: All installations have been completed.
sv: Alla installationer är klara.

en: %1$s installed successfully.
sv: %1$s installerades.

en: The installation of %1$s failed.
sv: Installationen av %1$s misslyckades.

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
sv: Ett fel uppstod vid installation av %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
sv: Installationsprocessen starar. Denna process kan ta en stund på vissa servrar, ha tålamod.

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sv: Installerar och aktiverar tillägg %1$s (%2$d/%3$d)

en: All installations and activations have been completed.
sv: Alla installationer och aktiveringar är klara.

en: Hide Details
sv: Dölj detaljer

en: Show Details
sv: Visa detaljer

en: %1$s installed and activated successfully.
sv: %1$s installerades och aktiverades.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
sv: Installations- och aktiveringsprocessen startas. Denna process kan ta en stund på vissa servrar, ha tålamod.

en: Plugin activation failed.
sv: Aktivering av tillägget misslyckades.

en: The following plugin was activated successfully:
sv: Följande tillägg har aktiverats:

en: Activate
sv: Aktivera

en: Install
sv: Installera

en: Type
sv: Typ

en: Source
sv: Källa

en: Plugin
sv: Tillägg

en: Installed But Not Activated
sv: Installerat men inte aktiverat

en: Not Installed
sv: Inte installerat

en: Recommended
sv: Rekommenderat

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: WordPress Repository
sv: WordPress förråd

en: Pre-Packaged
sv: Förpaketerat

en: Dismiss this notice
sv: Avfärda den här notisen

en: Return to the Dashboard
sv: Tillbaka till adminpanelen

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
sv: Alla tillägg installerades och aktiverades framgångsrikt. %1$s

en: Plugin activated successfully.
sv: Tillägget aktiverades.

en: Return to Required Plugins Installer
sv: Tillbaka till installationssidan för obligatoriska tillägg

en: Activate installed plugin | Activate installed plugins
sv[0]: Aktivera installerat tillägg
sv[1]: Aktivera installerade tillägg

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
sv[0]: Påbörja installation av tillägg
sv[1]: Påbörja installation av tillägg

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin updated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins updated.
sv[0]: Ledsen, du saknar behörighet för att uppdatera tillägget %s. Kontakta administratören av den här webbplatsen för att få hjälp på att få tillägget uppdaterat.
sv[1]: Ledsen, du saknar behörighet för att uppdatera tilläggen %s. Kontakta administratören av den här webbplatsen för att få hjälp på att få tilläggen uppdaterade.

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
sv[0]: Följande tillägg behöver uppdateras till den senaste versionen för att säkerställa maximal kompatibilitet med det här temat: %1$s.
sv[1]: Följande tillägg behöver uppdateras till den senaste versionen för att säkerställa maximal kompatibilitet med det här temat: %1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin activated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins activated.
sv[0]: Ledsen, du saknar behörighet för att aktivera tillägget %s. Kontakta administratören av den här webbplatsen för att få hjälp på att få tillägget aktiverat.
sv[1]: Ledsen, du saknar behörighet för att aktivera tilläggen %s. Kontakta administratören av den här webbplatsen för att få hjälp på att få tilläggen aktiverade.

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
sv[0]: Följande rekommenderat tillägg är för närvarande inaktivt: %1$s.
sv[1]: Följande rekommenderade tillägg är för närvarande inaktiva: %1$s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
sv[0]: Följande obligatoriskt tillägg är just nu inaktivt: %1$s.
sv[1]: Följande obligatoriska tillägg är just nu inaktiva: %1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin installed. | Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins installed.
sv[0]: Ledsen, du saknar behörighet för att installera tillägget %s. Kontakta administratören av den här webbplatsen för att få hjälp på att få tillägget installerat.
sv[1]: Ledsen, du saknar behörighet för att installera tilläggen %s. Kontakta administratören av den här webbplatsen för att få hjälp på att få tilläggen installerade.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
sv[0]: Det här temat rekommenderar följande tillägg: %1$s.
sv[1]: Det här temat rekommenderar följande tillägg: %1$s.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
sv[0]: Det här temat kräver följande tillägg: %1$s.
sv[1]: Det här temat kräver följande tillägg: %1$s.

en: Installing Plugin: %s
sv: Installerar tillägg: %s

en: Install Plugins
sv: Installera tillägg

en: Install Required Plugins
sv: Installera obligatoriska tillägg

en: Prev
sv: Föreg.

en: Next
sv: Nästa

en: Sorry, no posts matched your criteria.
sv: Ledsen, inga inlägg matchade dina kriterier.

en: Read More
sv: Läs mer

en: % comments
sv: % kommentarer

en: Posted by:
sv: Postat av:

en: In category:
sv: I kategori:

en: No responses
sv: Inga kommentarer

en: One comment
sv: En kommentar

en: Author:
sv: Författare:

en: Category:
sv: Kategori:

en: Yearly Archives: %s.
sv: Årsarkiv: %s

en: Monthly Archives: %s
sv: Månadsarkiv: %s

en: Daily Archives: %s
sv: Dagsarkiv: %s
